Grupinė psichoterapija

Grupės dalyviai padeda vieni kitiems pamatyti tai, ko patys vieni nepamatome, pajausti bendrumą ten, kur jaučiamės po vieną. Tai stiprus ir galingas palaikymo ir atramos šaltinis, bei veidrodis, kurio niekur kitur nerasime, erdvė kalbėti taip, kaip kitur nedrįstame. Tokioje erdvėje galime pažinti save giliau ir keistis.

Individuali ar grupinė
psichoterapija?

Individualioje terapijoje visą laiką gaunate tik sau. Tad ji gali būti vertingesnė, kai esate krizėje. Tuo tarpu grupėje, kaip ir gyvenime, reikia išmokti pasiimti sau erdvę, paliekant jos ir kitiems. Terapinėje grupėje būsite paskatinti dalintis, kalbėti, aplinka saugi ir artima, tad tą daryti lengviau nei gyvenime. Čia mokomės atrasti pusiausvyrą tarp to, kiek vietos pasiimti sau, ir kiek palikti kitiems, kad vystytųsi kokybiškas tarpusavio santykis.

Taip pat, grupėje kylančios temos kartais išjudina tai, kas iš tiesų skauda. Grupėje darbas vyksta intensyviau, tad ji labai efektyvi žmonėms, linkusiems slopinti emocijas. Visgi tiems, kuriems emocijos dažnai liejasi per kraštus (pvz., turintiems ribinį asmenybės sutrikimą), yra suicido grėsmė daugiau naudos gali duoti individualios konsultacijos.

Individualioje terapijoje gausite visą terapeuto dėmesį. Visgi, net ir terapeutas, yra tiesiog žmogus, galintis pamatyti Jus iš savo perspektyvos. Grupėje turite galimybę gauti turtingesnį grįžtamąjį ryšį, galite gauti daugiau įžvalgų, galite būti pamatyti visaip ir tuo pačiu geriau suprasti, kaip esate matomas savo artimųjų kasdieniame gyvenime.

Savęs pažinimo grupė

Užsiregistruokite įvadiniam pokalbiui

Prieš patenkant į grupę reikalingi 3-4 įvadiniai-atrankos pokalbiai, kurie skirti:

  • išgryninti terapijos tikslus

  • abiems pasitikrinti, kiek būtent ši grupė jums tiks

  • pagrindinėms grupės taisyklėms įvardinti

  • užtikrinti konfidencialumą (kad atėję į grupę nesutiktumėte savo pažįstamo)

    adakauskiene.e@gmail.com
    866262656